تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

معرفی انواع پیچ های صنعتی و عمومی

در این مقاله به معرفی انواع پیچ های صنعتی و عمومی پرداخته شده است که شامل دسته ای مشخص از پیچ به همراه توضیح است و هم چنین نوشته زیر ، برای افرادی که قصد راه اندازی فروشگاه فیزیکی پیچ و مهره های صنعتی و عمومی را دارند کمک بسیاری می کند و میتوانند از این  طریق برای آشنایی بیشتر با محصولات و تهیه کردن آنها اقدام کنند .

🔵پیچ های آچاری و آلنی در گریدهای ( ۵٫۶، ۸٫۸، ۱۰٫۹، ۱۲٫۹ )

🔹پیچ آچاری آهنی

پیچ آچاری آهنی یکی از رایج ترین پیچ های به کار رفته در صنایع مختلف است با کاربردهای بسیار وسیع و گسترده به بازار عرضه می شود. این پیچ ظاهری استوانه ای شکل با گل شش پر دارد و شیارهایی به حالت مارپیچ به دور آن کشیده شده است که توسط آچار می توان در جهت بستن و محکم تر نمودن آن اقدام نمود. اصولاً از این نوع پیچ های ساخته شده به سبب وجود درصد کمتری از کربن، در اتصال های کم فشار و مناطقی که از تنش و کشش بسیار کمی برخوردار است استفاده می شود.

🔹 پیچ آچاری خشکه

پیچ آچاری خشکه که همان پیچ فولادی به کار رفته در اتصالات مختلف است به عنوان یکی از کاربردی ترین پیچ های تولید شده ۸:۸ به بازار صنایع مختلف عرضه می شود. پیچ آچاری خشکه عمدتاً در قالب کلاس تولید شده و با ظاهری استوانه ای شکل و رزوه شده با شیارهایی که دورتادور پیچ کشیده شده است در اندازه ها و ابعاد مختلف در جهت استفاده در مصارف مختلف مورد بهره برداری قرار میگیرد. در واقع می توان گفت شکل ظاهری این پیچ همانند پیچ آچاری آهنی است و آن به حالت شش پر است که به آن پیچ پر مقاومت خشکه نیز گفته می شود.

🔹 پیچ شیروانی

پیچ شیروانی با تبعیت از استاندارد DIN 7504 طیفی از پیچ‌های سر مته‌ای را شامل می‌شود که از نظر ظاهری به پیچ‌های فلزی شبیه است اما نوک آن شکلی متفاوت دارد. شکل گل پیچ اغلب شش گوش یا هگزاگون است اما نوع شیار دارد و پیچ گوشتی خور آن نیز وجود دارد. این نوع پیچ خودتراش است و سر آن به نحوی طراحی شده تا بتواند مسیر ورود خود را باز کند به همین دلیل به پیچ شیروانی سرمته‌ای معروف است. گل پیچ آچارخور بوده و ارتفاع گل یا سر پیچ ۶ میلی‌متر است . واشر پلاستیکی با روکش فلزی زیر گل پیچ قرار دارد و جنس پیچ استنلس استیل به صورتی آبکاری شده یا گالوانیزه است.

🔹 پیچ ام دی اف

پیچ ام دی اف یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم و یراق آلات به کار رفته در چوب است که از آن در جهت اتصال دادن و چسباندن تخته های ام دی اف استفاده می شود. بدون شک، متصل نمودن قسمت های مختلف ام دی اف در جهت طراحی و ساخت لوازم مختلف، بدون وجود پیچ ام دی اف غیر ممکن خواهد بود. از این رو این قطعات پر مصرف توانست جایگاه بسیار مناسبی برای خود در میان صنایع چوبی به دست آورد.

پیچ ام دی اف با شکل و شمایلی شبیه به پیچ های خودکار، به حالت استوانه ای رزوه شده است که گل پیچ آن به حالت چهارسو است و دنده های آن نیز درشت می باشد. به طور معمول پیچ ام دی اف به رنگ سیاه تولید و در بازار عرضه می شود. این پیچ که به آن پیچ چهارسو نیز گفته می شود به راحتی در درون انواع ام دی اف های مختلف نفوذ کرده و با اتصالاتی که میان تکه های مختلف به وجود می آورد موجب سفت و محکم شدن آن ها می شود.

🔹 پیچ چوب

پیچ چوب یا پیچ رولپلاکی استوانه فلزی است که تا حدودی مخروطی شکل می‌باشد و رزوه‌های بزرگ با گام‌های بلند دارد. نوک رزوه پیچ چوب تیز می‌باشد و در بالای رزوه‌ها یک بخش رزوه نشده وجود دارد.

🔹 پیچ خودکار واشردار مته‌ای

پیچ خودکار واشردار سرمته ای همان‌طور که از نامش پیدا است به پیچ هایی استوانه ای شکل گفته می شود که در رأس آن ها یک عدد مته تعبیه شده است که اصلی ترین و مهم ترین نقش را در این نوع پیچ برعهده دارد. پیچ واشردار سرمته ای یکی از پرفروش ترین مدل های آن در صنعت پیچ و ابزارآلات است که امروزه بسیار موردتوجه صنعتگران و کاربران تکنولوژی صنعت واقع شده است. به موجب قرار گرفتن مته در اول پیچ واشردار سرمته ای، به هنگام استفاده از آن در جهت سوراخ و نفوذ کردن در قطعه مورد نظر باید از مته برقی استفاده شود.

گل موجود در این نوع پیچ که در انتهای آن تعبیه شده است هم آچارخور و هم پیچ گوشتی خور است که به واسطه این دو قطعه، به راحتی می توان آن را باز و بسته نمود. به طور معمول یک عدد واشر پلاستیکی و فلزی متصل شده در کنار آن در انتهای پیچ تعبیه شده است که می تواند به عنوان یکی از مزیت های مهم این نوع پیچ معرفی شده و همچنین باعث سهولت فرایند کار می شود و موجب می شود تا پیچ به آسانی و بدون هرز شدن محکم و بسته شود. از این رو پیچ واشردار سرمته ای به یکی از کاربردی ترین و متداولترین پیچ ها در میان صنعتگران تبدیل شده است.

🔹 پیچ سر تخت مته‌ای

پیچ سر تخت مته‌ای استوانه ای رزوه شکل است که گل پیچ آن تخت و انتهای آن یک عدد مته تعبیه شده است که به دلیل وجود آن در نوک پیچ، دیگر نیازی به سوراخ کردن مقطع مورد نظر با قطعات دیگر نیست. همچنین به سبب صاف و تخت بودن این پیچ، گل آن به راحتی در درون مقطع و سطح مورد نظر نفوذ کرده و علاوه بر نشستن کامل به مثابه یک پیچ پرکاربرد نیز عمل می کند. کارایی و عملکرد پیچ سرتخت مته ای بسیار آسان و سریع می باشد. از این رو این پیچ به عنوان یکی از پرفروش ترین و کاربری ترین پیچ های تولید شده در اتصالات مختلف معرفی شده است.

پیچ سر تخت مته ای به موجب شباهت های کاربردی زیادی که با پیچ های خودکار دارد به مثابه آن عمل می کند. با این تفاوت که به هنگام سوراخ کردن اولیه سطح مورد نظر توسط مته تعبیه شده در این پیچ، میزان توانایی و سرعت عمل این پیچ بیشتر از پیچ های خودکار می باشد.از این رو می توان آن را یکی از ابزار و لوازم کاربردی در اتصالات مختلف معرفی نمود که در بسیاری مکان های مختلف نمونه های آن یافت می شود.

🔹 رول بولت

رول بولت ( Roll bolt  ) یا انکر مکانیکی  قطعه ای است از جنس آهن که از یک عدد پیچ (عمدتا سر مخروطی شکل ) ، یک عدد لوله استوانه ای شکل چاکدار و یک عدد واشر و مهره تشکیل شده است  و برای اتصال صفحه های فلزی به بتن مورد استفاده قرار می گیرد که برای اولین بار توسط شرکت هیلتی معرفی شد. اشکال مختلفی از رول بولت ها در صنعت وجود دارد اما مکانیزم عملکرد آنها تقریبا یکسان است . مبنای کار رول بولت ها افزایش حجم اتصال است یعنی چیزی شبیه به اتصال پیچ و رولپلاک در سطوح دیوار ها . رول بولت ها بیشتر در سازه ها و ساختمان سازی استفاده می شود .

🔵 پیچ های آچاری و آلنی استیل در گریدهای (۷۰-A2، ۸۰-A4)

🔵 پیچ و مهره های فلکه ای باکلیت (براق)

🔵 پیچ و مهره های چپ گرد

🔵 پیچ و مهره های برنجی

🔵 رولبولت، فیشر و تو خالی

با این حال تنوع در نوع پیچ بسیار گسترده است که با توجه به قطر، نوع رزوه، شکل سر پیچ و کاربرد دارای زیر مجموعه های مختلفی هستند که بصورت زیر آورده شده است :

اصولا پیچ‌ها را به لحاظ محل کاربرد، می‌توان به چهار دسته کلی تقسیم‌بندی نمود:

🔵 پیچ‌های‌ چوب: پیچ‌هایی که برای متصل کردن قطعات چوبی مختلف بکار برده می‌شوند.

🔵 پیچ‌ فلز (ورق‌کاری): پیچ‌هایی که برای متصل کردن ورق‌های فلزی به یکدیگر و یا به مواد دیگر به کار برده می‌شوند.

🔵 پیچ دیوار: پیچ‌هایی که برای متصل کردن قطعات چوبی یا فلزی یا هر ماده دیگر، در دیوارهای معمولی (و نه بتنی) به کار برده می‌شوند.

🔵  پیچ ماشینی: پیچ‌هایی که به طور گسترده در ماشین‌آلات مختلف برای متصل کردن قطعات مختلف به یکدیگر بکار برده می‌شوند.

.

مشاوره با کارشناسان فروشگاه

در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی برای راه اندازی فروشگاهتان و یا تهیه انواع محصولات زیر می توانید از طریق گفت و گوی آنلاین سایت شماره تماس خود را گذاشته تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرند و یا از طریق صفحه ی تماس با ما سایت با ما در ارتباط باشید .


چهار × 4 =