تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
5 جولای 2020
6,018 بازدید
بدون نظر

🔴 انواع مهره 🔴

مهره چیست :

مهره جسمی حلقه‌ای شکل، گرد یا چندضلعی است که داخل سوراخش رزوه شده است. مهره‌ها یراقی کمکی برای پیچ‌ها هستند تا به واسطه آنها پیچ‌ها سفت‌تر در مسیر پیچش خود بسته شوند. مهره و پیچ اصطلاحاً با حالت مادگی و نری درون هم چفت می‌گردند. رزوه و شیار مهره‌ها با رزوه و شیار پیچ‌ها باید دارای تناسب خاص برای چرخش صحیح پیچ درون مهره باشد. مهره‌ها معمولاً از جنس فولاد، آهن یا دیگر فلزات هستند اما برای پیچ‌های پلاستیکی مهره‌های پلاستیکی هم ساخته شده است. مهره‌ها دارای انواع متفاوت آهنی، کربن استیل، فولاد آلیاژی یا استنلس استیل هستند. مهره‌ها در شکل‌های مختلف چهارگوش، شش گوش، هشت گوش و… عرضه می‌شوند.

⏺مهره‌های آچاری در گریدهای ( ۵٫۶، ۸٫۸، ۱۰٫۹ )

🔹 مهره آهنی

مهره آهنی دسته ای دیگر در اتصالات است که به شکل حفره یا استوانه ای رزوه شده طراحی می شود و عموماً یکی از کاربردی ترین مدل های مهره در صنایع مختلف است. این مهره حالت شش گوش یا شش پر دارد که در جهت بستن و محکم نمودن پیچ های آهنی و خشکه استفاده می شود. این نوع مهره به تبعیت از پیچ آهنی و جنس و مدل آن آبکاری می شود. یعنی همان اندازه ای از گرید و کلاس که در تولید و ساخت پیچ آهنی به کار برده می شود در تولید این مهره نیز به همان شیوه خواهد بود.

🔹 مهره کاسه نمدی

مهره کاسه نمدی یکی دیگر از فراورده های صنعتی ساخته بشر است که به همراه پیچ در صنایع مختلف به کارگرفته می شود. این مهره مشابه مهره های معمولی عمل می کند با این تفاوت که در ساختار و شکل متفاوت تری طراحی شده است. مهره کاسه نمدی حالت استوانه شش ضلع دارد که در درون آن دنده‌های متفاوتی تعبیه شده است. دنده های موجود در مهره کاسه نمدی اشکال متفاوتی دارند هر کدام می توانند در مصارف مختلف کاربردهای متفاوتی داشته باشند. یکی از تفاوت های اصلی این نوع مهره با مهره های معمولی، حالت برآمدگی سر مهره کاسه نمدی است که در داخل آن یک عدد واشر تفلونی تعبیه شده است.

🔹 مهره استیل

مهره استیل یکی دیگر از اتصالات تولید شده است که به صورت استوانه ای رزوه شده شش گوش ساخته می شود و از آن در جهت محکم نمودن و بستن پیچ های به کار رفته در صنعت اتصالات استفاده می شود. مهره استیل طبق استانداردهای تعین شده و مشخصی DIN934معادل ISO4032 و با خاصیت ضد زنگ بودن، یکی از پر کاربردی ترین مهره های به کاررفته در اتصالات است. این نوع مهره که به آن مهره استنلس استیل نیز گفته می شود در مقابل پیچ به عنوان یک جفت جدایی ناپذیر عمل می کند که در مواقع ضروری و بنا به اقتضای شرایط، می‌توانند از هم باز شوند.

🔵 مهره‌ چهارگوش

🔵 مهره‌ بلند

🔵 مهره‌ سربسته

🔵 مهره قفلی

🔵 مهره چاکنت

🔵 مهره خاردار

🔵 مهره چوب


6 + دوازده =