تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
5 جولای 2020
3,717 بازدید
بدون نظر

معرفی پیچ آچاری

پیچ آچاری یا شش گوش

معرفی پیچ آچاری : پیچ آچاری یک نوع پیچ با گل پیچ شش گوش می‌باشد که به علت شکل ظاهری آن که توسط آچار می‌تواند باز و بسته شود به نام آچاری یا شش گوش در بازار شناخته می‌شود. پیچ آچاری در اندازه‌ها و قطرهای متفاوت برای مصارف مختلف موجود می‌باشد. این پیچ بر اساس استاندارد جهانی ISO26 و یا استاندارد آلمانیDIN13  تولید می‌شود.

معرفی پیچ آچاری

رزوه و دنده پیچ آچاری در انواع درشت، ریز و خیلی ریز وجود دارد. قطر پیچ آچاری از ۳ تا ۶۴ میلیمتر می‌باشد. طول این پیچ از ۶ الی  500میلیمتر ساخته می‌شود. پیچ آچار کلاسهای متفاوتی دارد که انواع آن از ۶ تا ۱۲ استفاده بیشتری می‌شود. پیچ آچاری یا پیچ آچارخور به نام‌های پیچ آچاری سنگین یاHV  هم در بازار شناخته می‌شود. گل پیچ آچاری در دو نوع گل درشت و گل ریز در سازه‌های متفاوتی استفاده می‌شود. پیچ آچاری در انواع تمام رزوه و نیم رزوه یا همان تمام دنده و نیم دنده در بازار وجود دارد و بنابر نوع کار از مدل مناسب باید استفاده کرد.

جنس و انواع پیچ آچاری

پیچ‌های آچاری در انواع مختلف آهنی ، خشکه ، استیل و گالوانیزه وجود دارد و می‌تواند به صورت گالوانیزه گرم، زینک و داکرومات ساخته ‌شود. پیچ شش گوش با کلاس ۵٫۶ جزو پیچ‌های آهنی و با کلاس ۸٫۸ جزو پیچ‌های خشکه حساب می‌شود . هرچه کلاس پیچ بالاتر رود درصد کربن در آن بیشتر می‌شود و استقامت آن بالا می‌رود ولی ترد می‌شود.

کاربرد پیچ آچاری

پیچ آچاری یکی از پرکاربردترین پیچ‌های مورد استفاده در صنعت و به خصوص صنایع سنگین می‌باشد. این پیچ‌ها غالبا برای ساخت و سازهای پرتنش استفاده می‌شود و در ساخت ماشین آلات ، ساختمان‌سازی ، صنایع راه و ساختمان ، سد سازی و پل سازی، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی، صنایع آب و فاضلاب و صنایع ریلی کاربرد زیادی دارد. این پیچ در ساخت وسایل خانه و اتصالات مرتبط نیز استفاده می‌شود. در ساخت شاتل فضایی و موشک نیز از این پیچ‌ها استفاده می‌شود.


11 − 4 =