تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
5 جولای 2020
2,753 بازدید
بدون نظر

پیچ ام دی اف

ام دی اف از کلماتی است که امروزه به شدت در صنایع وابسته به چوب استفاده می‌شود و تولیدکنندگان وسایل چوبی غالبا از این محصول برای ساخت و سازهای خود استفاده می‌کنند. ام دی اف فیبرهای چوبی هستند که با ضایعات چوب و چسب و رزین ساخته می‌شوند. پیچ ام دی اف به صورت چهارسو تولید می‌شود و این نوع پیچ غالبا به صورت کشیده و بلند می‌باشد و رزوه آن به صورت عمیق کار شده تا در محل مورد نظر به خوبی قرار بگیرد و اتصالات بهتری ایجاد شود. پیچ ام دی اف غالبا در بسته‌های ۵۰۰ تایی عرضه می‌شود.

معرفی پیچ ام دی اف

رزوه‌هایی که براساس طول آن ماشین‌کاری می‌شود و طوری طراحی شده‌اند که به راحتی در کار نفوذ کنند و مقاومت خوبی داشته باشند. از دریل هم برای سوراخکاری هم برای قرار دادن پیچ در ام دی اف می‌توان استفاده کرد. از پیچ گوشتی برقی و یا شارژی برای اتصال درون ام دی اف استفاده می‌شود و بهتر است کسانی که کار کابینت انجام می‌دهند از نوع شارژی استفاده کنند تا بهتر بتوانند کار را به پایان برسانند. در انواع محصولاتی که از جنس ام دی اف می‌باشد از قبیل کابینت، مبلمان، لوازم اداری، قفسه، دیوارپوش و کف پوش از اینگونه پیچ استفاده می‌شود.

نحوه کار با پیچ ام دی اف

به راحتی درون کار فرو می‌رود و سفت می‌شود و احتیاجی به استفاده از مهره نمی‌باشد. اندازه و قطر باید با ضخامت و فشردگی ام دی اف هماهنگ باشد و متناسب با چوب ام دی اف پیچ مناسب انتخاب می‌شود. انتخاب غلط نوع پیچ می‌تواند آسیب زیادی به سطح ام دی اف وارد کند و در نهایت محصول خوبی تولید نمی‌شود. برای کم کردن آسیب به ام دی اف می‌توان ابتدا از دریل استفاده کرد و قطر دریل‌کاری باید از قطر پیچ کمتر باشد تا پیچ به خوبی در بافت ام دی اف درگیر شود. مته استفاده شده باید تیز باشد ( مته ای که استفاده می شود غالبا با نام مته خزینه شناخته می شود ) و گرمای زیادی تولید نکند تا به کار آسیبی وارد نشود.

جنس پیچ ام دی اف

پیچ‌های ام دی اف سختی پیچ معمولی را ندارند و به گونه‌ای ساخته می‌شوند تا درون قطعات ام دی اف به راحتی نفوذ کنند. پیچ‌های ام دی اف غالبا از جنس کربن هستند که در آن از فلزات کربن، آهن و… استفاده شده است. استفاده از کربن در جنس باعث می‌شود که این پیچ‌ها زنگ نزنند.

کاربرد پیچ ام دی اف

کاربرد فراوانی در صنایع چوبی و کابینت دارد زیرا این پیچ‌ها بهتر از انواع پیچ‌های دیگر درون ام دی اف نفوذ می‌کند و در فیبر درهم تنیده جای می‌گیرد. از ام دی اف در تزئینات و وسایل چوبی در داخل ساختمان استفاده می‌شود و به تبع از پیچ مناسب ام دی اف هم در کار استفاده می‌شود. سبک‌تر از پیچ معمولی است ولی تاب سختی زیاد را ندارد و بهتر است در کارهایی که تنش زیادی دارند استفاده نشود. بهتر از میخ درون کار نفوذ پیدا می‌کند و در صورت لزوم می‌توان آن را با پیچ گوشتی باز کرد و در صورتی که بعدا قرار است به کار قطعات جدید اضافه شود بهتر است از استفاده کنیم که کاربری مناسب‌تری دارد.


چهار × 5 =